Dobór biżuterii do typu urody, charakteru, stroju

Biżuteria niewłaściwie dobrana może szpecić, zamiast ozdabiać. Biżuteria to dodatek, akcent. Jako taka nie może przytłaczać osoby. Biżuteria musi harmonijnie współgrać ze strojem ale też z osobowością i z typem urody.

Podstawowa zasada doboru biżuterii to mniej znaczy lepiej. Nadmiar biżuterii wywołuje niesmak. Nadmiar dotyczy także łączenia stroju z biżuterią. To znaczy, że bogaty, błyszczący, pełen ozdób strój wymaga skromnej biżuterii. Natomiast prosty w formie strój świetnie wyeksponuje bardziej strojną biżuterię.

Dłonie
Choć wiele zasad dotyczących noszenia biżuterii poszło już w zapomnienie to jednak nadal unika się noszenia jednocześnie złotych i srebrnych pierścionków. Osoby o smukłych dłoniach i palcach mogą nosić pierścionki duże, okazałe. Osoby o dłoniach i palcach pulchnych czy krótkich powinny wybierać wzory delikatne, lekkie.

Sylwetka
Podobnie jak biżuteria może poprawić wygląd dłoni może też optycznie poprawić figurę, tuszując jej niedoskonałości. I tak, długie ozdoby – naszyjniki, zwisające paski, długie kolczyki wyszczuplają optycznie. Krótkie przeciwnie – zaokrąglają. Osoby wysokie o obfitych kształtach mogą nosić ozdoby duże, ciężkie. W nich będą wyglądały na mniejsze. Drobne, filigranowe kobiety muszą uważać z tak ciężką biżuterią, ponieważ może je przytłaczać, ciągnąć sylwetkę w dół. Jeśli ktoś uważa się za zbyt szczupłą osobę musi uważać z biżuterią. Z jednej strony masywne bransolety czy naszyjniki mogą sprawić, że sylwetka będzie mniej eteryczne, ale z drugiej strony łatwo z tym przesadzić i uzyskać komiczny efekt.

Szyja
Ozdoby przylegające do szyi pogrubiają ją i skracają. Na kolie i krótkie ozdoby na szyi mogą pozwolić sobie tylko te kobiety, które mają naprawdę łabędzie szyje. Długość wisiorka może optycznie powiększyć biust. Masywne, zdobne i długie korale to właśnie sprawią. Jeśli kobieta ma duże piersi powinna wybierać ozdoby, które sięgają do połowy długości mostka.

Twarz
Dobór kolczyków do kształtu twarzy jest bardzo istotny, ponieważ twarz najbardziej przyciąga wzrok innych ludzi. Osoby o twarzy trójkątnej, w kształcie serca powinny wybierać kolczyki rozszerzające się ku dołowi. Nie powinny być przesadnie długie, ponieważ charakterystyczny dla tego kształtu twarzy szpiczasty podbródek i tak wydłuża optycznie twarz. Osoby o okrągłych twarzach powinny unikać przede wszystkim kolczyków o kulistym kształcie, kół. Dla tego typu buzi dobre są długie, wiszące kolczyki, z elementami pionowymi. Dzięki nim twarz wyda się szczuplejsza. Szczęśliwe posiadaczki owalnych twarzy mogą nosić niemal wszystko, powinny sprawdzać także kolczyki o nietypowych ale wyrazistych kształtach. Osoby z twarzami kwadratowymi z reguły mają wyraziste rysy. Dzięki kolczykom mogą je nieco złagodzić. Powinny w tym celu wybierać kolczyki kuliste, o łagodnych kształtach łezek, okręgów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *