Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy to nie jest taka zwykła sztuka biżuterii. To przedmiot na wpół magiczny, na pewno symboliczny i obrosły wieloma mitami i oczekiwaniami. Wybór pierścionka nie jest sprawą łatwą, panowie często mają z tym duży problem. Kilka uniwersalnych rad może pomóc rozwikłać tę kwestię.

Brylanty są zawsze mile widziane w zaręczynowej biżuterii. Jeśli nie brylant to na zaręczyny dobry jest jakiś inny biały kamień.
Złoto – obojętnie, czy białe czy żółte i platyna to w zasadzie jedyne możliwe metale. Srebro a już tym bardziej miedź są zbyt pospolite jak na tak szczególny dar dla ukochanej kobiety. Poza tym pierścionek zaręczynowy jest symbolem między innymi trwałości uczuć mężczyzny do kobiety. Trwały metal podkreśla tę symbolikę.
Rozmiar kobiecych palców waha się najczęściej między 10 a 16.
Kobiety o smukłych palcach mogą nosić duże pierścionki. Kobiety o krótkich palcach lepiej będą wyglądały w delikatnej biżuterii.
Lepsze są tradycyjne wzory – moda się zmienia, a pierścionek towarzyszy kobiecie przez długie lata. Powinien być możliwie najbardziej uniwersalny

Przesądy mówią, że w zaręczynowym pierścionku nie powinno być pereł – podobno przynoszą łzy.

Dla bardzo wielu kobiet pierścionek zaręczynowy jest niezwykle ważny – jest potwierdzeniem miłości mężczyzny i jego deklaracją co do budowania stabilnego związku na całe życie. Pierścionek zaręczynowy pokazuje całemu światu, że kobieta jest już zajęta. Mały przedmiot, ale o ogromnym znaczeniu – dlatego jego wybór nie może być przypadkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *