Prezenty na komunię

Komunijne prezenty bywają co prawda niesamowicie rozdmuchane, ale pewne rzeczy nie wychodzą z mody i są uniwersalne. Dzieci idące do komunii obdarowuje się między innymi biżuterią o charakterze religijnym. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy dostają medaliki lub krzyżyki, często także różańce. Ta szczególna biżuteria ma za zadanie przypominać o tym, że jej właściciel jest pełnoprawnym członkiem wspólnoty chrześcijańskiej. Dla osób wierzących to bardzo ważne. Kupując dziecku biżuterię trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Łańcuszek musi być mocny, ponieważ może być noszony latami. Nie może być bardzo krótki, ponieważ dziecięca szyja rośnie. Jeśli zdecydujemy się na medalik to powinien on przedstawiać Matkę Boską. Świętych lepiej zostawić na inne okazje. Jeśli krzyżyk – niech będzie możliwie prosty w formie, dzieci łatwo mogą go uszkodzić, jeśli będą na nim elementy łatwe do oderwania czy wygięcia. Pamiętajmy, że w tej biżuterii nie chodzi o zdobność czy bogactwo, krzyżyk czy medalik naprawdę nie muszą być największe w sklepie. Dzieciom zupełnie takie rzeczy nie będą pasować. Na medaliku możliwy jest grawer z datą, monogramem czy imieniem dziecka.

Medalik czy krzyżyk mogą być złote lub srebrne albo być zrobione z obu tych metali. Lepiej wybierać złoto wysokiej próby – dłużej zachowa piękny wygląd. Zakup medalika zwyczajowo pozostaje po stronie rodziców chrzestnych, ale i pozostali goście mogą kupić taki prezent. Coraz częściej dziewczynki dostają biżuterię spersonalizowaną w postaci bransoletek z zawieszkami w kształcie aniołków. Dziewczynki dostają też często z tej okazji pierścionki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *